Nasz ołtarz pięknieje.

CIMG7397 resizeJak już każdy zdążył zauważyć w naszej i wokół naszej Świątyni trwają prace renowacyjne. Dziś, Waszą szczególną uwagę chcemy jednak skierować na ołtarz główny. Co niektórzy mogli już się przyzwyczaić do ostatnio dość ubogiej "wersji" naszego ołtarza, do tych zastąpionych filarów metalowymi podpórkami, czy braku aniołków nad tabernakulum. Inni może zaczynali się zastanawiać co z tymi elementami ołtarza się dzieje, jak będą one teraz wyglądać.

I oto nadszedł ten długo oczekiwany czas. Nie tak dawno (pod koniec października) wróciło wspomniane pięknie odnowione złote tabernakulum, które bez elementów zdobnych umieszczone zostało w należytym miejscu nawy głównej naszego kościoła. Teraz już jednak, każdy z nas może zobaczyć jak ołtarz nabiera już niebieskawo-złotych kolorów - czyli stanu oryginalności z przed lat. Po upływie kilku tygodni część świeżo odrestaurowanych elementów ołtarzowych zostały właśnie zamontowane.

Każdy ofiarodawca może więc się czuć naprawdę dumny, bo efekt naprawdę robi wrażenie. Co można powiedzieć: Bóg Zapłać i z niecierpliwością czekamy na dalsze efekty prac.