Błogosławiony Janie Pawle II - Módl się za nami.

DSC02031 resizeDziś minęła kolejna rocznica wyboru na papieża bł. Jana Pawła II. Z tej okazji w naszej parafii młodzież przygotowała akademię, która odbyła się po Mszy Świętej wieczorowej. Poprzez recytację, śpiew umiłowanej pieśni Błogosławionego - “Barki” oraz prezentację, przypomnieli nam, o czym nauczał Ojciec Święty. Wsłuchiwaliśmy się w głębię słów, jakie głosił podczas swoich homilii. Wspominając tego niezwykłego człowieka, na nowo odkrywaliśmy Jego charyzmaty, miłość do drugiego człowieka, przebaczenie. Następnie, odmawiając różaniec, udaliśmy się procesyjnie pod pomnik bł. Jana Pawła II, mieszczący się na placu Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie.

W naszych sercach rodzi się wiele pytań, dlaczego za Nim szły tłumy, skąd brał siłę, jak rozporządzał swoim czasem, że nie brakło mu chwili na modlitwę, napisanie adhortacji, spotkania, pielgrzymki... Niejednego z nas to zadziwia, bo obecnie bywa, że nie mamy czasu, by zjeść obiad, nie wspominając o krótkiej modlitwie... Powinniśmy częściej wspominać bł. Ojca Świętego Jana Pawła II, ponieważ to dobro, jakie można zaobserwować na zdjęciach czy archiwalnych filmach jest cząstką dobra, jakie ma dla nas Chrystus. Skoro człowiek-bł. Jan Paweł II sprawiał, że ludzie, którzy Go nie znali osobiście, kochali Go, to jak Wielki musi być Bóg?