"Przyjmij znamię daru Ducha Świętego. Amen. Pokój z tobą. I z duchem Twoim"

IMG 2769 resizeKiedy Apostołowie w Jerozolimie dowiedzieli się, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do niej Piotra i Jana, którzy przyszli i modlili się za nich, aby mogli otrzymać Ducha Świętego. Bo na żadnego z nich jeszcze nie zstąpił. Byli jedynie ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy więc wkładali na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego (Dz 8, 14-17)

Przez sakrament bierzmowania odrodzeni na chrzcie otrzymują, jako niewysłowiony Dar samego Ducha Świętego, który ich umacnia w szczególny sposób, a naznaczeni znamieniem tego sakramentu w sposób doskonały wiążą się z Kościołem i w ten sposób jeszcze ściślej są zobowiązani, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia i bronienia wiary słowem i uczynkiem. W końcu bierzmowanie wiąże się z Najświętszą Eucharystią, ponieważ wierni już ochrzczeni i bierzmowani, włączają się całkowicie w Ciało Chrystusa przez uczestnictwo w Eucharystii" (Paweł VI konstytucja wprowadzające nowe Obrzędy bierzmowania). Bierzmowanie przyjmują wierni, którzy odkryli wartość daru wiary i są gotowi podjąć odpowiedzialność za jej rozwój w swoim życiu, a także świadczyć o niej w życiu społecznym i mężnie jej bronić.

Sakrament bierzmowania udzielany jest w naszej parafii co roku, młodzieży z klas III szkół gimnazjalnych.  Przygotowanie do jego przyjęcia obejmuje katechezę szkolną oraz katechezę parafialną.

8.06. 2012 r. do naszej parafii przybył ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz aby udzielić sakramentu bierzmowania. Msza św. rozpoczęła się o godz. 15.00. Ks. Biskup w kazaniu zachęcił kandydatów do bierzmowania aby pozwolili w życiu prowadzić się Duchowi Świętemu. Współczesna technika nawigacyjna pozwala nam precyzyjnie trafić do celu, a Duch Święty jeszcze bardziej precyzyjnie i bezbłędnie pomaga prowadzić udane, szczęśliwe i spełnione życie.

W sumie sakrament przyjęło 58 młodych ludzi.