Do przerwy 0:3! A i tak wygraliśmy!!!

DSC04907Po raz trzeci młodzież z naszej Parafii zaangażowała się w projekt SZLACHETNA PACZKA.  SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

Dzięki pracy 13 wolontariuszy udało się pomóc 13 rodzinom z naszej Gminy. Cały projekt nie udał by się gdyby nie nasi Darczyńcy, którzy mieli odwagę wkroczyć w świat ludzi potrzebujących i realnie im pomóc, dzięki temu z pewnością możemy nazwać ich bohaterami.

Rodziny w potrzebie to także bohaterowie, którzy na co dzień mierzą się z przeciwnościami losu. Mimo choroby, samotności, nieszczęścia nie popadają w rozpacz. SZLACHETNA PACZKA może im pozwolić stać bohaterami w jeszcze jednym wymiarze – w zmianie swojego życia.

Do pomocy w Szlachetnej Paczce przyłączyły się także dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Staniszewskiem. Pomogły one w dekorowaniu poszczególnych paczek. Dzięki nim do rodzin trafiły barwne i różnokolorowe paczki. Dziękujemy również nauczycielom, którzy zorganizowali to spotkanie z dziećmi.

Jeśli chcesz wspierać tworzenie systemu pomnażania dobra, w którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi - nie zwlekaj, już dziś przyłącz się do nas i zaangażuj się w działalność SZLACHETNEJ PACZKI.

"Składamy serdeczne podziękowania wszystkim biorącym udział w projekcie „Szlachetna Paczka”. W szczególny sposób chcieliśmy podziękować i pogratulować rodzinom, dzięki którym (my wolontariusze) mogliśmy cieszyć się ze wspólnego dobra jakie ich spotkało oraz darczyńcom, bez których to dobro i ten szczęśliwy finał by się nie nam nie udał. Wasza serdeczność i pomoc jest nieoceniona we wspólnym sukcesie tegorocznej akcji. Bez was było by to niemożliwe, a na pewno bardzo utrudnione. Wszystkim życzymy zatem radości, miłości i dobroci w tym nowym 2012 roku oraz dalszej współpracy z projektem "Szlachetna Paczka" oraz z nami."

Wolontariusze Rejonu Raniżowskiego