VII Niedziela Wielkanocy – Wniebowstąpienie Pańskie

12 maja 2024 r.

1.”Pan wśród radości wstępuje do nieba”. Tajemnica wniebowstąpienia zamyka ziemskie życie Chrystusa i jednocześnie rozpoczyna życie Kościoła. Dziś wstępujący do nieba Jezus mówi do swoich uczniów i do nas:” Wy jesteście świadkami tego”. Nie biegnij więc i nie szukaj Go ”tu i tam”, ale uwierz, że On mieszka w Twoim sercu, by ziemię przemieniać w niebo, by Jego królestwo rozszerzało się aż po krańce Twojego świata.

2.W dniu dzisiejszym – I Komunia św. dzieci z klas III na Mszy św. o godz.11.30.To wielkie wydarzenie dla całej Parafii. Jezus Chrystus przychodzi do serc- dzieci. Niech On tam pozostanie, pomóżmy dzieciom przeżyć, to wydarzenie. Zapraszamy dzieci i rodziców na tzw. biały tydzień, aby poprzez udział w codziennej Eucharystii i nabożeństwie majowym, jeszcze bardziej pokochać Jezusa i Jego Matkę. W poniedziałek dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki, we wtorek dzień wdzięczności rodzicom i opiekunom , dzieci złożą także przyrzeczenia abstynenckie, w środę-dzień misyjny, dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne w czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne , w piątek oddamy dzieci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanemu Serce Maryi. Dziękujemy księdzu wikariuszowi Piotrowi Biernackiemu oraz p. Katechetce Katarzynie Kołodziej za przygotowanie dzieci, dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za duże zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości ,za dekorację, posprzątanie kościoła i za ofiarę na dary ołtarza, Bóg zapłać. Dziękujemy p. Eugeniuszowi naszemu organiście i p. Stanisławowi-kościelnemu. Pamiętajmy o kolejnej rocznicy naszej I Komunii św. i o naszej gorliwości w miłości do Jezusa. Zapraszamy dzieci Komunijne w następną niedzielę na godz.9.00 na zakończenie białego tygodnia.

3.Przez cały maj przeżywamy przepiękne nabożeństwa majowe, ku czci Najświętszej Maryi Panny. Majówki w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, czyli o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, a także starszych na te nabożeństwa. W pierwszych dniach maja,bardzo mało dzieci uczestniczyło, w tych nabożeństwach. Tam gdzie zachowany jest zwyczaj śpiewania litanii, przy kapliczkach to gromadząc się podtrzymujmy ten zwyczaj. Dziękujemy wszystkim, którzy organizują te modlitwy.

4.Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej Parafii Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz udzieli na Mszy św. o godz.11.30 sakramentu bierzmowania młodzieży klasy VIII. Modlimy się za kandydatów,przez cały tydzień nowenna do Ducha św.

5.Przypominamy i zachęcamy do udziału w XIII Pieszej Pielgrzymce z Raniżowa do Leżajska w dniu 18 maja-najbliższą sobotę. Do wczoraj zapisanych jest 76 osób. Zapisy w zakrystii i kiosku parafialnym. Wyjście z Kościoła w Raniżowie o godz. 5.30.

6.Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

7.Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Za tydzień taca w całości przeznaczona na wykończenie Domu pogrzebowego. W tym tygodniu zostały zainstalowane meble w zakrystii. Dziękujemy p. Zbigniewowi Kazior za wykonanie mebli. Prosimy o ofiary w podpisanych kopertach.

8.Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na środki czystości rodzicom dzieci komunijnych. Na dyżur w sobotę o godzinie 9:00 zapraszamy rodziców młodzieży bierzmowanej.

9.Spotkanie Biblijne w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorem. Ministranci w Porębach we wtorek o godzinie 17.00, lektorzy w Raniżowie po Mszy Świętej wieczorem. Ministranci w środę o godzinie 17.00. Klasa VIII, przygotowujaca się do Bierzmowania w czwartek o godz. 18.00. Oaza starsza w piątek o 19.00.
Klasy IV przygotowujące się do Rocznicy I Komunii Świętej spotkanie i próba we wtorek po Mszy Świętej wieczorem i w środę o godz. 16.30.

10.Zachęcamy do uczestnictwa w Wakacyjnych Rekolekcjach Oazowych i w Turnusach Wakacji z Wartosciami w Radomyślu nad Sanem. Karty zgłoszeniowe dostępne na Facebooku. Uzupełnione prosimy przynosić do podbicia po Mszy Świętej wieczorem.

11.Parafia ogłasza pielgrzymkę do Strachociny do Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli na modlitwę za Ojczyznę ,w dniu 16 maja o godz.8.00.Koszt 70 zł. Zapisy w kiosku parafialnym i zakrystii.

12.Parafia ogłasza również zapisy,od dzisiaj na pielgrzymkę samolotowa do Grecji,na trasie Warszawa-Ateny i objazdówka autobusowa po Grecji w terminie 16-23.08.2024.koszt ok.5000 zł. Szczegóły za tydzień.

13. Zapowiedzi przedślubne:

1) Marcin Mytych – kawaler z Kolbuszowej par. Św. Alberta i Karolina Sikora – panna ze Staniszewskiego – Zapowiedź 3.

2) Bartosz Maciej Kowalski z Raniżowa i Anna Ewelina Brzozowska – panna z Przeworska – Zapowiedź 1.

3) Krystian Paweł Kata z Porąb Wolskich i Iwona Anna Tęcza z Porąb Wolskich – Zapowiedź 1.

14.Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.