Spotkanie Kolędników i Grup Misyjnych
13 STYCZNIA 2013 ROKU w parafii św. Barbary w Tarnobrzegu miało miejsce II Diecezjalne SpotkanieKolędników i Grup Misyjnych. Już po raz kolejny dzieci z Kółka Misyjnego działającego w naszej parafii oraz Kolędnicy Misyjni spotkali się na jasełkach i wspólnym kolędowaniu.Msza św., której przewodniczył ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz rozpoczęła się o godz.11.00.Wzięło w niej udział blisko 300 dzieci z całej diecezji, w tym 30 z Raniżowa.Przedstawiciele naszej parafii, w imieniu całej diecezji sandomierskiej złożyli na ręce ks.biskupa serdeczne podziękowania za troskę i zaangażowanie w dzieło misyjne i sprawowaną Eucharystię.

Dziś rano (29 grudnia 2012 r.) w wieku 94 lat odszedł do Domu Ojca Ksiądz Arcybiskup Ignacy Tokarczuk, arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej. W latach 1965 - 1993 biskup diecezjalny.
W sobotę 17.11 w hali sportowej przy Gimnazjum w Raniżowie, odbyły się dekanalne rozgrywki ministrantów i lektorów z dekanatu Raniżów w turnieju o Puchar Biskupa Sandomierskiego Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Halowej (Futsalu). W rywalizacji sportowej uczestniczyło 12 zespołów z całeogo dekanatu Raniżowskiego. Nasi ministranci w kategorii szkoły podstawowej zajęli II miejsce, natomiast ministranci z gimnazjum zajęli III miejsce. Gratulujemy chłopcom wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej parafii.