Dane parafialne

Parafia Rzymsko - Katolicka
Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32
36 - 130 Raniżów
tel. (17)2285010
Numer konta
14915910492002100011400001

Szukaj na stronie

Rekolekcje Ewangelizacyjne 2012

rekolekcje glowne (2)Bogu Najwyższemu i Niepokalanej niech będą dzięki za wszelkie dobro, które popłynęło na nas, na naszą parafię i gminę poprzez rekolekcje ewangelizacyjne. Miały one miejsce w Gminnym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie w dniach od 9 – 11 marca bieżącego roku. Ksiądz Bogdan Kwiecień, który prowadził rekolekcje, zachwycił nas wszystkich swoimi konferencjami, słowem płynącym z głębi serca. W rekolekcjach uczestniczył także diecezjalny moderator „ Domowego Kościoła" ksiądz Grzegorz Rożek.

Przykładem małżeńskiego i rodzinnego życia byli Barbara i Tadeusz Kędziorowie, wspierający księdza rekolekcjonistę.

W rekolekcjach posługę pełniło kilkanaście par animatorskich z Domowego Kościoła, pochodzących z Sokołowa Młp., Rzeszowa, Stalowej Woli, Niska, Kolbuszowej i okolic.

Rekolekcje zgromadziły około 200 osób, które odpowiedziały na wezwanie bł. Jana Pawła II: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” – gdyż takie było główne hasło tych rekolekcji. Wśród nich znalazły się osoby starsze, małżeństwa, młodzież a także dzieci. Najmłodszą grupą wiekową były dzieci uczestników rekolekcji w liczbie 23, nad którymi opiekę sprawowały panie katechetki i animatorki Ruchu Światło – Życie z Raniżowa.

Posługę muzyczną w trakcie trwania rekolekcji pełniła Beata z Sokołowa Młp. z zespołem młodzieżowym oraz gitarzysta Krzysztof.

W dziesięciu grupach pod kierunkiem animatorów (w tym jedna grupa młodzieżowa) uczestnicy zagłębiali Słowo Boże i dzielili się własnymi doświadczeniami wiary.

W trakcie rekolekcji uczyliśmy się jak przyjmować właściwe postawy w życiu małżeńskim i rodzinnym, jak wychodzić naprzeciw oczekiwaniom małżonków względem siebie i rodziców względem dzieci. Rekolekcje ukazały nam także jak piękna i szczęśliwa może być rodzina, która pozwoli się prowadzić Chrystusowi.

Wzruszającym momentem było dla nas świadectwo Anny i Stanisława ukazujące żonę, która z wielką determinacją i zaufaniem Bogu walczy o trzeźwość swojego męża i zwyciężą. Wzruszeni do łez odczuwaliśmy radość, którą dzielili się z nami.

Owocem rekolekcji było podjęcie przez niektórych uczestników abstynencji od alkoholu na okres roku lub na całe życie, aby w ten sposób ratować swoich bliskich od nałogów.

Rekolekcje zakończyły się wzruszającymi i bardzo licznymi świadectwami. Podkreślano w nich wartość uczucia wolności, jaką daje Bógi poczucia wspólnoty, w której dane nam było uczestniczyć.

Przy przygotowanym cieście, kawie i herbacie nie było końca uściskom, podziękowaniom i pożegnaniom.

Składamy serdeczne podziękowania zarówno prowadzącym te rekolekcje jak i wszystkim zaangażowanym w ich przygotowanie i realizację. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce księdza Proboszcza naszej parafii i Wójta naszej gminy, jako gospodarzy tych niezapomnianych rekolekcji.

Krąg Rodzin     

Domowego Kościoła

Liturgia na dziś

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj 32

W tym tygodniu 690

W tym miesiącu 1466

Ogółem 883971