Zakrystia ,,Przed i Po''

DSC07831 resizePomyślnie zakończono prace remontowe zakrystii w naszym kościele.

Odno­wie­nie naszej świątyni jest koniecz­no­ścią. Ponieważ jednak kościół jest wpisany do rejestru zabytków, jakiekolwiek prace wymagają mnóstwa ustaleń i przede wszystkim zgody konserwatora. Po sporządzeniu odpowiednich dokumentacji i po uwzględnieniu wszelkich uwag konserwatora zabytków, otrzymano zgodę o zabiegany remont.

Od 30 stycznia 2012 r. (tj. poniedziałek) trwają w naszym kościele prace remontowe, które zaczęto się od odnowienia i konserwacji zakrystii. Początkowo została ona tymczasowo przeniesiona do kaplicy, będąc "niedostępną" dla parafian na czas remontu zakrystii i kaplicy. Pierwszym etapem prac było położenia wewnątrz tynków renowacyjnych oraz wymienienie skrzynki elektrycznej z przewodami. Wykończony i ocieplony został także strych nad zakrystią wraz z montażem wykonanego włazu i drabiny. Następnie wykonano wylewki oraz położono izolację z ogrzewaniem podłogowym, które ma zastąpić dotychczasowe ogrzewanie w naszym kościele. Wymienione i zamontowane zostały nowo powstałe drzwi do zakrystii. Kolejne prace polegały już tylko na dalszej konserwacji, odmalowywaniu pomieszczenia oraz ułożeniu granitu. Zakończeniem całości prac była instalacja nowo zakupionych żyrandoli oraz mebli wykonanych przez Pana Zbigniewa Kaziora.

Oddanie do użytku nowo odnowionej zakrystii nastąpiło w dniu 8 czerwca 2012r. (w dzień bierzmowania), a uroczystego poświęcenia dokonał Ks. Biskup Krzysztof Nitkiewicz - Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej. Efekt końcowy robi naprawdę bardzo dobre wrażenie, a prace ocenić można za wzorowo wykonane. Koszt całości tej inwestycji wyniósł: 109.230 zł.

Obecnie prace konserwacyjne trwają w kaplicy, w której można już zobaczyć pierwsze efekty pracy. Z góry przepraszamy za utrudnienia, a za otrzymane wsparcie w dziele odnowienia kościoła - wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

Gdyby ktoś z Państwa chciał wesprzeć dzieło renowacji naszego zabytkowego Kościoła Parafialnego w trwających i planowanych inwestycjach, prosimy o pomoc zarówno tą duchową, jak i materialną. Poniżej podajemy numer konta:

Parafia Rzymsko - Katolicka Wniebowzięcia NMP

ul. Grunwaldzka 32,